• +90 312 310 20 60 / 312 310 60 51
  • [javascript protected email address]

AHMET NACİ DİLEK

Dr. Ahmet Naci DİLEK

Yönetim Kurulu Yedek Üye

dilek

18.08.1974 Ankara doğumlu, memleketi Erzurum. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da tamamladı.

2000 yılında Niğde Üniversitesi BESYO Öğretmenlik bölümünden mezun oldu. 2012 yılında Saraybosna Devlet Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Anabilim dalında Yüksek Lisansını tamamladı. 2017 yılında ise Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim dalında  "Antrenör davranışları ile ilgili sporcu algısının araştırılması ve Türkiye ve Bosna Hersek örneklerinin karşılaştırılması" başlıklı teziyle Doktorasını tamamladı.

11 Nisan 2018 itibari ile Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Rekreasyon Bölümünde Dr. Öğrt. Üyesi olarak atandı. 

1985-2004 yılları arasında aktif Taekwondo  sporu yaptı. Gerek ulusal, gerekse uluslararası arenada başarılar almıştır. 2001 yılından itibaren Bosna Hersek Milli takımında yarıştı ve bu ülke adına Uluslararası arenada ilk sayılan başarılar elde etti. 2003 yılında Balkan Şampiyonasında en teknik sporcu seçilmesi bunlardan  bir tanesidir. Kurduğu Altın Zambaklar kulübü ile ülkenin yenilmez kulübü olmuş ve 10 yıl üst üste ülke şampiyonu olan bir kulüp oluşturmuştur. 2002-2012 yılları arası Bosna Hersek Milli Takımlar Teknik Direktörlüğünü yaptı. Bu dönemde Avrupa, Dünya ve Olimpiyatlarda başarılı olmuş sporcular yetiştirdi. Ülke adına tüm sporlarda ilk Avrupa Şampiyonu sporcuyu yetiştiren Dilek aynı dönemde dünya ve olimpiyatlarda da benzer başarılar elde etmiştir. 2012 yılında Bosna Hersek Taekwondo Federasyonu Başkanlığına seçilen Dilek benzer başarıları  yönetim noktasında tekrarlamıştır. Bu görevini 2017 yılına kadar sürdürmüştür. Bir Türk olarak ülke dışında seçilen ilk federasyon başkanı olması ülkemiz ve milletimiz adına gurur vericidir. Aynı zamanda Bosna Hersek’te yılın antrenörü seçilen Dilek, ülkenin spor organizasyonlarının yaptığı seçimlerde benzeri başarıları tekrar etmiştir.

Ülkeye dönüşünden sonra TBBDF, KANO, HİS federasyonlarında çeşitli kurullarda görevler üstlenmiş ve spora hizmete devam etmiştir. Ulusal ve uluslararası bir çok spor, bilim ve kültür organizasyonunu tertip etmiştir veya tertip komitelerinde bulunmuştur. Uluslararası Bilim Spor ve Kültür Derneği yönetim kurulu üyeliğini sürdüren Dilek sivil toplum kuruluşlarında da gönüllü olarak görev icra etmektedir.

İleri derecede Boşnakça, Sırpça ve Hırvatça bilen Dilek orta derecede İngilizce bilmektedir. 

SPONSORLARIMIZ

manset_alo145_yeni

DUaQCI-XkAAI_9T

3WTURK CMS v7.0